Ceren Tarihçe

Bugüne kadar çok sayıda markalı ürünün Türkiye pazarına sunulmasında katkıları bulunan CEREN A.Ş başta Play-Doy Oyun Hamuru olmak üzere Play-Doh KırtasiyeBUBUCeo, Ceo Art, VTKBensiaColorland ve Bubu Games markalarıyla, insana ve insan sağlığına değer veren, kaliteyi yaşam felsefesi olarak benimseyen köklü bir kuruluştur. Gerçekleştirdiği iş birlikleri ve değişime olan bağlılığı ile istikrarlı bir büyüme gösteren CEREN, vizyonuyla örtüşen politikaları sonucunda örnek alınan bir firmadır.

Aynı zamanda kurumsal kültürün gerektirdiği ticari süreçleri emin adımlarla uygulayan CEREN dünya çapında ses getirecek bir başarının da altına imza atmıştır. Yüzde yüz CEREN projesi olan 

Play-Doh markasının kırtasiye ürünlerinin üretim ve pazarlama hakkını alan CEREN, bu başarısıyla vizyonuyla örtüşen bir dünya şirketi olma kıvancına ulaşmıştır.

Kilometre Taşları

1981

Tahtakale

1981 Yılında Tahtakale’de kurulan Ceren Kırtasiye sektöre emin adımlarla giriş yaparak kısa zamanda hızlı bir büyüme göstermiştir.

2001

İstoç

2001 Yılında bu büyümeye istinaden İSTOÇ’ta yer alan yeni merkezine taşınmıştır.

2009

Play-Doh

2009 Yılında dünyanın en büyük oyuncak firmalarından Hasbro ile yaptığı stratejik ortalıkta Play-Doh Kırtasiye ürünlerini üretmeye başlayan Ceren Kırtasiye, oyun hamurlarında dünya çapında önemli bir pazara sahip olan Play-Doh markası ile kırtasiye ürünlerinin üretimine başlamıştır. Ceren Kırtasiye ve Hasbro Türkiye’nin yakaladığı sinerji ile elde edilmiş bu başarı, Hasbro tarafından tüm dünyada model olarak gösterilmiş ve Ceren Kırtasiye aracılığıyla da Play-Doh Kırtasiye ürünleri tüm dünyaya yayılmaya başlamıştır.

2011

İ.O.S.B.

2011 Yılında da hızlı büyümesini sürdürmüş İ.O.S.B.'deki yeni merkezine taşınmıştır.

2016

Ceren Oyuncak Açılışı ve Play-Doh 4'lü Oyun Hamuru

2016 Yılında Ceren Kırtasiye oyuncak ve kırtasiye satışını yapacağı ilk mağazası CEREN OYUNCAKİSTOÇ'ta açtı ve Play-Doh 4'lü oyun hamurunun Türkiye'deki satışını yapan tek kanal oldu.

2017

BUBU GAMES

Zeka, Mantık ve Strateji oyunlarının yanında Art & Craft ürünleri de bulunan BUBU GAMES ürünlerinin üretimine başlandı.

2017

Kartal Şubemiz Açıldı

2017 Yılının Eylül ayında, Anadolu Yakası müşterilerimize daha hızlı hizmet sunabilmek adına Kartal Şubemizin açılışını gerçekleştirdik.

2018

Eastpak

2018 yılında da büyüyerek ve gelişerek çalışmalarına devam eden Ceren A.Ş, dünyaca ünlü Eastpak markasının "Çanta ve Kırtasiye Kanal Distribütörü" olarak ailesine dahil etti.